fbpx
Restruktor

Restrukturyzacja jest szansą na uratowanie firmy przed niewypłacalnością.

Niestety nawet w dobrze funkcjonującym biznesie może dojść do utraty płynności finansowej.

Czasem może to być jeden nietrafiony kontrakt lub wypowiedzenie umowy kredytu, czasem to może być jakiś wypadek losowy, innym razem błędy w zarządzaniu albo zmiany na rynku wywołane globalnym kryzysem.

W takiej sytuacji należy podjąć jak najszybsze kroki zmierzające do uzdrowienia finansów w firmie.

Jeśli w twojej firmie zaistniała taka sytuacja, nad spółką zawisło zagrożenie niewypłacalnością i wiesz, że własnymi siłami nie jesteś w stanie kontynuować działalności bez dalszego jej zadłużania, ostatnią deską ratunku przed ogłoszeniem upadłości są właśnie postępowania restrukturyzacyjne.

 

Zastosowanie postępowań restrukturyzacyjnych daje firmie:

 • ulgę od postępowań egzekucyjnych
 • możliwość uratowania stanowisk pracy
 • możliwość kontynuowania działalności
 • możliwość uzyskania dodatkowego finansowania na restrukturyzację
 • ochronę członków zarządu przed odpowiedzialnością za zobowiązania spółki
 • możliwość zawarcia układu z wierzycielami
 • ochronę przed upadłością w przypadku zawarcia układu z wierzycielami

 

Część postępowań restrukturyzacyjnych otwieranych jest przez sąd. Są to:

 • przyspieszone postępowanie układowe
 • postępowanie układowe
 • postępowanie sanacyjne

 

Warte rozważenia są jednak postępowania, których główna część odbywa się poza sądem. Są to postępowanie o zatwierdzenie układu oraz jego odmiana wprowadzona w ramach tarczy antykryzysowej, czyli uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne.

Rola sądu w tych postępowaniach sprowadza się do zatwierdzenia przyjętego układu.

Całe postępowanie prowadzi natomiast nadzorca układu w postaci doradcy restrukturyzacyjnego.

Takim nadzorcą może być również spółka Restruktor sp. z o.o. Posiadamy do tego odpowiednie uprawnienia wydane przez Ministra Sprawiedliwości.

 

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne w szybkim tempie stało się najpopularniejszą formą restrukturyzacji.

We wrześniu 2020 roku uproszczone postępowania restrukturyzacyjne stanowiły ponad 85% wszystkich otwieranych postępowań restrukturyzacyjnych w Polsce.

Stało się tak, ponieważ łączy ono w sobie zalety postępowań sądowych, o których mowa powyżej, z zaletami postępowania o zatwierdzenie układu, czyli szybkość i niższe koszty postępowania.

 

Możliwość otwarcia uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego została ograniczona czasowo do 30 czerwca 2021 r. Należy się jednak spodziewać, że postępowanie to w takiej jak obecnie lub podobnej formie będzie funkcjonowało dłużej. Wynika to z obowiązku implementacji do 17 lipca 2021 r. dyrektywy dotyczącej tzw. restrukturyzacji zapobiegawczej.

Jeśli chciałbyś skorzystać z dobrodziejstw restrukturyzacji i uratować swoją firmę, zapraszamy do kontaktu.

Pobierz darmowy e-book:
Uproszczone Postępowanie Restrukturyzacyjne krok po kroku.


  Pobierając poradnik, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Restruktor sp. z o.o.

  Zgodę mogę cofnąć w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

  Masz pytania dotyczące restrukturyzacji?

   Wstępną analizę Twojej sytuacji otrzymasz od nas za darmo!





   [fm_checkbox label="Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych (zaznaczając tę opcję zostaniesz zapisany do naszego newslettera)"]

   Sprawdź opinie naszych klientów

   Przemyslaw Adam

   Przemysław Adam

   Prezes Zarządu OMIDA Sea and Air S.A.

   Logo OMIDA Sea and Air S.A.

   Dzięki profesjonalnej wiedzy i zaangażowaniu Pana Adama Ratajczaka reprezentującego firmę Restruktor sp. z o.o. skutecznie przeprowadziliśmy w naszej Spółce proces wydzielenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) i wniesienia jej aportem do spółki z o.o. Rzetelne podejście i sprawne tempo prac przy ZCP zadecydowało o powierzeniu firmie Restruktor sp. z o.o. kolejnych zadań związanych ze zmianami w naszej Spółce, a mianowicie przekształcenie jej formy prawnej ze sp. z o.o. w spółkę akcyjną oraz podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję akcji. Kompetentna i miła obsługa świadczona przez Pana Adama Ratajczaka przekonały nas do nawiązania regularnej współpracy dotyczącej obsługi prawnej naszej Spółki m.in. w zakresie przygotowania umów z innymi spółkami czy podejmowaniu decyzji dotyczącej głosowania nad układem w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Jako zadowolony klient z przyjemnością rekomenduję korzystanie z usług firmy Restruktor sp. z o.o. reprezentowanej przez Pana Adama Ratajczaka.

   Tomasz Palak

   Radca prawny

   Autor bloga Nie tylko prawo

   Adam jest bezkonkurencyjny w zakresie wiedzy o spółkach – założył ich setki, wiele obsługiwał czy likwidował. To nie tylko tajniki KRS czy formularzy, ale też wsparcie przy wyborze najlepszej formy prawnej czy rozwiązaniach korzystnych podatkowo. Jego spokój i opanowanie towarzyszące wiedzy są bardzo przydatne w każdym projekcie, dlatego chętnie prowadzę je z nim wspólnie.

   Rafał Reszka

   Prezes Zarządu Kurier-Transport sp. z o.o.

   O firmie Restruktor sp. z o.o. dowiedziałem się z polecenia zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Do kontaktu i podjęcia współpracy przekonały mnie bardzo pozytywne opinie i duża ilość rekomendacji.

   Zwróciliśmy się do Pana Adama Ratajczaka z prośbą o pomoc w dokonaniu przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Cały proces trwał około pół roku od momentu rozpoczęcia czynności, aż do chwili nadania nam nowego nr NIP oraz wpisania naszej firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. W tym czasie Pan Adam zapewnił nam obsługę i kontakt na najwyższym poziomie. Ponadto udostępnił nam wsparcie specjalistów w osobie biegłego rewidenta i notariusza, niezbędnych w tym procesie. Dzięki temu nie musieliśmy się martwić poszukiwaniem ich we własnym zakresie.  Z uwagi na fakt, iż był to dla nas proces nowy i nieznany, generował bardzo wiele obaw i pytań. Bardzo chętnie i merytorycznie odpowiadał na każde nasze zapytanie. Po zakończeniu procesu przekształcenia również mogliśmy liczyć na jego wsparcie i pomoc w każdej sprawie, która wiązała się z następstwami zakończonego procesu przekształcenia działalności.  Przy zmianie numeru NIP było ich naprawdę sporo.

   To wszystko sprawiło, że jako klienci firmy Restruktor sp. z o.o. jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i z wielką przyjemnością polecamy i rekomendujemy Pana Adama Ratajczaka jako godnego zaufania partnera biznesowego.

   Jacek Paleczny

   Prezes Zarządu Erfolg sp. z o.o.

   Współpraca z Panem Adamem Ratajczakiem była w pełni profesjonalna. Spółka została założona szybko i bezproblemowo. Pan Adam odpowiedział na wszystkie moje pytania oraz wątpliwości. Zdecydowanie polecam świadczone przez niego usługi.

   Anna Bisewska

   Prezes Zarządu BS professional sp. z o.o.

   Logo BS professional sp. z o.o.

   Firma Restruktor sp. z o.o. bardzo sprawnie przeprowadziła nas przez proces założenia spółki. Bardzo szybki i dobry kontakt z Panem Adamem sprawił, że cały proces udało się przejść bardzo szybko.
   Mogę z czystym sumieniem polecić Pana Adama i firmę Restruktor.

   Paweł Karolczak

   Prezes Zarządu GrowthUp sp. z o.o.

   Założenie spółki przez firmę Restruktor sp. z o.o. reprezentowaną przez Pana Adama Ratajczaka odbyło się w bardzo sprawny i szybki sposób i jak na mój pierwszy raz obsługi takiego zlecenia w formie „online”. Kontakt jak i obsługa z Panem Adamem po założeniu spółki jest bardzo rzetelna i skoncentrowana na szybkim rozwiązaniu ewentualnego problemu i docelowo dobremu doradztwu. Z wyrazem szacunku i pełną odpowiedzialnością polecam każdemu firmę Restruktor sp. z o.o. reprezentowaną przez Pana Adama Ratajczaka.
   Pobierz darmowy e-book:
   Uproszczone Postępowanie Restrukturyzacyjne krok po kroku.


    Pobierając poradnik, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Restruktor sp. z o.o.

    Zgodę mogę cofnąć w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.