fbpx
Restruktor

Likwidacja spółki jest procesem o wiele bardziej sformalizowanym niż jej rejestracja.

Warto zaplanować ten proces, aby nic nas po drodze nie zaskoczyło, a sama likwidacja przebiegła tak sprawnie jak to możliwe.

Pomożemy Ci przeanalizować sytuację spółki i dobrać najlepszy sposób na zakończenie jej działalności.

Najważniejsze pytania, które bierzemy pod uwagę to:

 • Czy spółka cały czas prowadzi działalność?
 • Czy spółka posiada majątek (np. udziały w innych spółkach, nieruchomości, pojazdy lub inne środki trwałe, towary, wierzytelności)?
 • Czy spółka zatrudnia pracowników?
 • Czy spółka ma zawarte jakieś umowy długoterminowe (np. kredyt, leasing, najem, umowy z dostawcami, z klientami)?
 • Czy spółka jest zadłużona? Czy posiada zaległości podatkowe lub w ZUS?
 • Czy spółka posiada zaległości w spełnianiu obowiązków publicznoprawnych?
 • Czy spółka jest uczestnikiem postępowań sądowych, egzekucyjnych lub administracyjnych?
 • Czy spółka posiada zarząd?
 • Czy wspólnicy są zgodni co do zakończenia działalności przez spółkę?

Inne rozwiązanie zaproponujemy dla pustej spółki, która nie prowadzi działalności, inne dla spółki, która posiada majątek, a jeszcze inne dla spółki zadłużonej.

Możliwe rozwiązania:

 1. Likwidacja zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych.
 2. Rozwiązanie spółki bez likwidacji.
 3. Sprzedaż.
 4. Upadłość.
 5. Przygotowana likwidacja w upadłości (tzw. pre-pack).
 6. Zawieszenie.

Pomożemy wybrać optymalne rozwiązanie i poprowadzimy dla Ciebie cały proces.

Pobierz darmowy e-book:
Jak pozbyć się spółki?


  Pobierając poradnik, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Restruktor sp. z o.o.

  Zgodę mogę cofnąć w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

  Masz pytania dotyczące likwidacji spółki?

   Wstępną analizę Twojej sytuacji otrzymasz od nas za darmo!

   [fm_checkbox label="Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych (zaznaczając tę opcję zostaniesz zapisany do naszego newslettera)"]

   Sprawdź opinie naszych klientów

   Przemyslaw Adam

   Przemysław Adam

   Prezes Zarządu OMIDA Sea and Air S.A.

   Logo OMIDA Sea and Air S.A.

   Dzięki profesjonalnej wiedzy i zaangażowaniu Pana Adama Ratajczaka reprezentującego firmę Restruktor sp. z o.o. skutecznie przeprowadziliśmy w naszej Spółce proces wydzielenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) i wniesienia jej aportem do spółki z o.o. Rzetelne podejście i sprawne tempo prac przy ZCP zadecydowało o powierzeniu firmie Restruktor sp. z o.o. kolejnych zadań związanych ze zmianami w naszej Spółce, a mianowicie przekształcenie jej formy prawnej ze sp. z o.o. w spółkę akcyjną oraz podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję akcji. Kompetentna i miła obsługa świadczona przez Pana Adama Ratajczaka przekonały nas do nawiązania regularnej współpracy dotyczącej obsługi prawnej naszej Spółki m.in. w zakresie przygotowania umów z innymi spółkami czy podejmowaniu decyzji dotyczącej głosowania nad układem w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Jako zadowolony klient z przyjemnością rekomenduję korzystanie z usług firmy Restruktor sp. z o.o. reprezentowanej przez Pana Adama Ratajczaka.

   Tomasz Palak

   Radca prawny

   Autor bloga Nie tylko prawo

   Adam jest bezkonkurencyjny w zakresie wiedzy o spółkach – założył ich setki, wiele obsługiwał czy likwidował. To nie tylko tajniki KRS czy formularzy, ale też wsparcie przy wyborze najlepszej formy prawnej czy rozwiązaniach korzystnych podatkowo. Jego spokój i opanowanie towarzyszące wiedzy są bardzo przydatne w każdym projekcie, dlatego chętnie prowadzę je z nim wspólnie.

   Jacek Paleczny

   Prezes Zarządu Erfolg sp. z o.o.

   Współpraca z Panem Adamem Ratajczakiem była w pełni profesjonalna. Spółka została założona szybko i bezproblemowo. Pan Adam odpowiedział na wszystkie moje pytania oraz wątpliwości. Zdecydowanie polecam świadczone przez niego usługi.

   Rafał Reszka

   Prezes Zarządu Kurier-Transport sp. z o.o.

   O firmie Restruktor sp. z o.o. dowiedziałem się z polecenia zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Do kontaktu i podjęcia współpracy przekonały mnie bardzo pozytywne opinie i duża ilość rekomendacji.

   Zwróciliśmy się do Pana Adama Ratajczaka z prośbą o pomoc w dokonaniu przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Cały proces trwał około pół roku od momentu rozpoczęcia czynności, aż do chwili nadania nam nowego nr NIP oraz wpisania naszej firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. W tym czasie Pan Adam zapewnił nam obsługę i kontakt na najwyższym poziomie. Ponadto udostępnił nam wsparcie specjalistów w osobie biegłego rewidenta i notariusza, niezbędnych w tym procesie. Dzięki temu nie musieliśmy się martwić poszukiwaniem ich we własnym zakresie.  Z uwagi na fakt, iż był to dla nas proces nowy i nieznany, generował bardzo wiele obaw i pytań. Bardzo chętnie i merytorycznie odpowiadał na każde nasze zapytanie. Po zakończeniu procesu przekształcenia również mogliśmy liczyć na jego wsparcie i pomoc w każdej sprawie, która wiązała się z następstwami zakończonego procesu przekształcenia działalności.  Przy zmianie numeru NIP było ich naprawdę sporo.

   To wszystko sprawiło, że jako klienci firmy Restruktor sp. z o.o. jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i z wielką przyjemnością polecamy i rekomendujemy Pana Adama Ratajczaka jako godnego zaufania partnera biznesowego.

   Paweł Karolczak

   Prezes Zarządu GrowthUp sp. z o.o.

   Założenie spółki przez firmę Restruktor sp. z o.o. reprezentowaną przez Pana Adama Ratajczaka odbyło się w bardzo sprawny i szybki sposób i jak na mój pierwszy raz obsługi takiego zlecenia w formie „online”. Kontakt jak i obsługa z Panem Adamem po założeniu spółki jest bardzo rzetelna i skoncentrowana na szybkim rozwiązaniu ewentualnego problemu i docelowo dobremu doradztwu. Z wyrazem szacunku i pełną odpowiedzialnością polecam każdemu firmę Restruktor sp. z o.o. reprezentowaną przez Pana Adama Ratajczaka.

   Anna Bisewska

   Prezes Zarządu BS professional sp. z o.o.

   Logo BS professional sp. z o.o.

   Firma Restruktor sp. z o.o. bardzo sprawnie przeprowadziła nas przez proces założenia spółki. Bardzo szybki i dobry kontakt z Panem Adamem sprawił, że cały proces udało się przejść bardzo szybko.
   Mogę z czystym sumieniem polecić Pana Adama i firmę Restruktor.
   Pobierz darmowy e-book:
   Jak pozbyć się spółki?


    Pobierając poradnik, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Restruktor sp. z o.o.

    Zgodę mogę cofnąć w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.