fbpx
Restruktor

Likwidacja spółki jest procesem o wiele bardziej sformalizowanym niż jej rejestracja.

Warto zaplanować ten proces, aby nic nas po drodze nie zaskoczyło, a sama likwidacja przebiegła tak sprawnie jak to możliwe.

Pomożemy Ci przeanalizować sytuację spółki i dobrać najlepszy sposób na zakończenie jej działalności.

Najważniejsze pytania, które bierzemy pod uwagę to:

 • Czy spółka cały czas prowadzi działalność?
 • Czy spółka posiada majątek (np. udziały w innych spółkach, nieruchomości, pojazdy lub inne środki trwałe, towary, wierzytelności)?
 • Czy spółka zatrudnia pracowników?
 • Czy spółka ma zawarte jakieś umowy długoterminowe (np. kredyt, leasing, najem, umowy z dostawcami, z klientami)?
 • Czy spółka jest zadłużona? Czy posiada zaległości podatkowe lub w ZUS?
 • Czy spółka posiada zaległości w spełnianiu obowiązków publicznoprawnych?
 • Czy spółka jest uczestnikiem postępowań sądowych, egzekucyjnych lub administracyjnych?
 • Czy spółka posiada zarząd?
 • Czy wspólnicy są zgodni co do zakończenia działalności przez spółkę?

Inne rozwiązanie zaproponujemy dla pustej spółki, która nie prowadzi działalności, inne dla spółki, która posiada majątek, a jeszcze inne dla spółki zadłużonej.

Możliwe rozwiązania:

 1. Likwidacja zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych.
 2. Rozwiązanie spółki bez likwidacji.
 3. Sprzedaż.
 4. Upadłość.
 5. Przygotowana likwidacja w upadłości (tzw. pre-pack).
 6. Zawieszenie.

Pomożemy wybrać optymalne rozwiązanie i poprowadzimy dla Ciebie cały proces.

Pobierz darmowy e-book:
Jak pozbyć się spółki?


  Pobierając poradnik, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Restruktor sp. z o.o.

  Zgodę mogę cofnąć w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

  Masz pytania dotyczące likwidacji spółki?

   Wstępną analizę Twojej sytuacji otrzymasz od nas za darmo!

   Sprawdź opinie naszych klientów

   Przemyslaw Adam

   Przemysław Adam

   Prezes Zarządu OMIDA Sea and Air S.A.

   Logo OMIDA Sea and Air S.A.

   Dzięki profesjonalnej wiedzy i zaangażowaniu Pana Adama Ratajczaka reprezentującego firmę Restruktor sp. z o.o. skutecznie przeprowadziliśmy w naszej Spółce proces wydzielenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) i wniesienia jej aportem do spółki z o.o. Rzetelne podejście i sprawne tempo prac przy ZCP zadecydowało o powierzeniu firmie Restruktor sp. z o.o. kolejnych zadań związanych ze zmianami w naszej Spółce, a mianowicie przekształcenie jej formy prawnej ze sp. z o.o. w spółkę akcyjną oraz podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję akcji. Kompetentna i miła obsługa świadczona przez Pana Adama Ratajczaka przekonały nas do nawiązania regularnej współpracy dotyczącej obsługi prawnej naszej Spółki m.in. w zakresie przygotowania umów z innymi spółkami czy podejmowaniu decyzji dotyczącej głosowania nad układem w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Jako zadowolony klient z przyjemnością rekomenduję korzystanie z usług firmy Restruktor sp. z o.o. reprezentowanej przez Pana Adama Ratajczaka.

   Tomasz Palak

   Radca prawny

   Autor bloga Nie tylko prawo

   Adam jest bezkonkurencyjny w zakresie wiedzy o spółkach – założył ich setki, wiele obsługiwał czy likwidował. To nie tylko tajniki KRS czy formularzy, ale też wsparcie przy wyborze najlepszej formy prawnej czy rozwiązaniach korzystnych podatkowo. Jego spokój i opanowanie towarzyszące wiedzy są bardzo przydatne w każdym projekcie, dlatego chętnie prowadzę je z nim wspólnie.

   Jacek Paleczny

   Prezes Zarządu Erfolg sp. z o.o.

   Współpraca z Panem Adamem Ratajczakiem była w pełni profesjonalna. Spółka została założona szybko i bezproblemowo. Pan Adam odpowiedział na wszystkie moje pytania oraz wątpliwości. Zdecydowanie polecam świadczone przez niego usługi.

   Rafał Reszka

   Prezes Zarządu Kurier-Transport sp. z o.o.

   O firmie Restruktor sp. z o.o. dowiedziałem się z polecenia zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Do kontaktu i podjęcia współpracy przekonały mnie bardzo pozytywne opinie i duża ilość rekomendacji.

   Zwróciliśmy się do Pana Adama Ratajczaka z prośbą o pomoc w dokonaniu przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Cały proces trwał około pół roku od momentu rozpoczęcia czynności, aż do chwili nadania nam nowego nr NIP oraz wpisania naszej firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. W tym czasie Pan Adam zapewnił nam obsługę i kontakt na najwyższym poziomie. Ponadto udostępnił nam wsparcie specjalistów w osobie biegłego rewidenta i notariusza, niezbędnych w tym procesie. Dzięki temu nie musieliśmy się martwić poszukiwaniem ich we własnym zakresie.  Z uwagi na fakt, iż był to dla nas proces nowy i nieznany, generował bardzo wiele obaw i pytań. Bardzo chętnie i merytorycznie odpowiadał na każde nasze zapytanie. Po zakończeniu procesu przekształcenia również mogliśmy liczyć na jego wsparcie i pomoc w każdej sprawie, która wiązała się z następstwami zakończonego procesu przekształcenia działalności.  Przy zmianie numeru NIP było ich naprawdę sporo.

   To wszystko sprawiło, że jako klienci firmy Restruktor sp. z o.o. jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i z wielką przyjemnością polecamy i rekomendujemy Pana Adama Ratajczaka jako godnego zaufania partnera biznesowego.

   Paweł Karolczak

   Prezes Zarządu GrowthUp sp. z o.o.

   Założenie spółki przez firmę Restruktor sp. z o.o. reprezentowaną przez Pana Adama Ratajczaka odbyło się w bardzo sprawny i szybki sposób i jak na mój pierwszy raz obsługi takiego zlecenia w formie „online”. Kontakt jak i obsługa z Panem Adamem po założeniu spółki jest bardzo rzetelna i skoncentrowana na szybkim rozwiązaniu ewentualnego problemu i docelowo dobremu doradztwu. Z wyrazem szacunku i pełną odpowiedzialnością polecam każdemu firmę Restruktor sp. z o.o. reprezentowaną przez Pana Adama Ratajczaka.

   Anna Bisewska

   Prezes Zarządu BS professional sp. z o.o.

   Logo BS professional sp. z o.o.

   Firma Restruktor sp. z o.o. bardzo sprawnie przeprowadziła nas przez proces założenia spółki. Bardzo szybki i dobry kontakt z Panem Adamem sprawił, że cały proces udało się przejść bardzo szybko.
   Mogę z czystym sumieniem polecić Pana Adama i firmę Restruktor.
   Pobierz darmowy e-book:
   Jak pozbyć się spółki?


    Pobierając poradnik, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Restruktor sp. z o.o.

    Zgodę mogę cofnąć w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.